מתנות קטנות לאורחים בחתונה - לפנק, לפנק, לפנק

13/03/2017 | מאת: מעיין מליח

המסורת בה החתן והכלה נותנים מתנה לאורחים, כתודה על כך שהגיעו, קיימת מאז ומתמיד. אם בעבר המתנות הללו היו בדמות מרכזי שולחן, או חלות אישיות שהיו ניתנות לאורח, הרי שהיום, כמעט כמו כל חלק בעולם החתונות הדינמי, המתנות הללו התפתחו לעניין של ממש, כאשר מדי יום צצים רעיונות חדשים ומקוריים להפתיע ולרגש את האורחים. אין מדובר בחובה, זה ברור, אבל אם גם אתם מעוניינים להפתיע את האורחים שלכם עם מזכרת מקורית ומתוקה – הנה כמה רעיונות שאסור לכם לפספס.

מתנות אכילות

בתוך ז'אנר מתנות האורחים ניתן למצוא כמה קטגוריות שונות, כאשר הותיקה מבניהן היא כנראה קטגוריית המתנות האכילות. מדובר במזכרות אכילות שאתם מחלקים לאורחים בתום האירוע, או משאירים לכל אורח כתשורה על צלחתו, כחלק מקישוט השולחן. בין המתנות האכילות ניתן למצוא את הקלאסיקות כמו שקית אורגנזה עם סוכריות דרז'ה צבעוניות (אותן סוכריות שכל מי שגדל בשנות ה-80' זוכר היטב כגושי סוכר ושקדים שוברי שיניים) אבל ניתן למצוא גם רעיונות יותר מקוריים כמו קופסאות ממותגות עם תאריך החתונה ובתוכן עוגיות מזל סיניות, חפיסות שוקולד שעל אריזתן מוטבע תאריך החתונה ותמונה, קופסת ממתקים ממותגת עם סוכריות לב ורודות ואדומות, או בקבוק מיני ואן גוך וממותג. אם החתונה מתרחשת סמוך לחג מסוים, ניתן להתאים את המתנה האכילה לאירוע כמו למשל צנצנות דבש ממותגות לחתונה המתרחשת בסמוך לראש השנה, או משלוח מנות קטן לחתונת פורים.

honey
דבש הכל דבש


מתנות פורחות

ז'אנר נוסף שהולך והופך פופולרי יותר ויותר הוא ז'אנר המתנות הפורחות, כלומר, פרחים ועציצים שנועדו לאורחים לקחת איתם הביתה. בעבר, מרכזי השולחן היו מורכבים תמיד מזרי פרחים, עליהם היו רבות הדודות בסוף הארוחה, ומעמיסות לרכבם עוד לפני שהוגש הקינוח. היום, ההגשה של מתנות פורחות כאלו היא הרבה יותר אלגנטית. אנו רואים זוגות רבים שרוכשים שתילים ועציצים קטנטנים במשתלות, ממתגים את העציץ עם מדבקות מודפסות או אפילו פתקים הכתובים בכתב יד שמוענקים לאורחים ביציאה, לקחת את השתיל ולטפל בו באהבה רבה. מתנות אלה מקסימות במיוחד משום שהן לא נעלמות ברגע אחד כמו המתנות האכילות, וגם לא נדחפות לארון או לתיק כמו מזכרות אחרות, אלא ממש מזכירות לאורח את החתונה, בכל פעם שהוא מגיע להשקות את העציץ.

פרוייקט חברתי מדהים בשם "פרחי אנוש" מציע גביעים ממותגים ממש כמו של יוגורט, כאשר בכל גביע תמצאו אדמה וזרעים של צמחי תבלין כגון פטרוזיליה, שמיר, עלי רוקט וכוסברה. כל שנותר לעשות לשתול הזרעים ולהמתין בהנאה לתבלינים הביתיים ועל הדרך גם לתרום לקהילה. גביעי ההנבטה של ״פרחי אנוש״ מיוצרים ע"י מתמודדים עם מגבלה נפשית במרכז תעסוקה של עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, וכל ההכנסות ממכירתם מתחלקות בין המתמודדים.

flowers
גביעים מונבטים. מתנה חברתית של עמותת אנוש

מתנות שנשארות למזכרת

אם אתם מהזוגות שרוצים להעניק מתנה שתשאר לאורחים שלכם כמזכרת אמיתית מהערב, תוכלו לבחור במגוון מתנות קטנות, המאפשרות להדפיס את תאריך החתונה ואת שמותיכם ולהבטיח שלעולם לא תישכחו, כמובן ביחס להשקעה במתנה. בין המבחר תמצאו קופסאות פח ממותגות, כוסות צ'ייסר עם הדפס החתונה על הזכוכית, מחזיק מפתחות, ספר תהילים ועוד. גם כאן ניתן להתאים את המתנות לתקופה, למשל – אם החתונה מתקיימת בקיץ, רעיון למתנות מקסימות יהיה מניפות ממותגות להקל על החום, או כפכפים ממותגים להקל על הריקודים ברחבה. ניתן למצוא אצל "הולה" ואצל "מסיבלנד" ולהזמין און ליין בצורה מאובטחת, בהנחה ככל שעולה הכמות.

inbar gallery 18
בקבוקי מיני ואן גוך, מתנה לאורחים של ענבר ויונתן

עקבו אחרינו # באינסטגרם